هزینه سئو سایت

هزینه و قیمت سئو سایت

سئو هم مانند بسیاری از راه‌های افزایش بازدید سایت، باید موجب رشد و پیشرفت کسب و کار شما شود. این روش افزایش مخاطب مانند انواع روش‌های تبلیغات، هزینه‌هایی را به همراه دارد که لازم است از آنها با خبر شوید.

در ابتدا باید بگوییم که سئو سایت قیمت و تعرفه مشخصی ندارد و افراد/شرکتها بنا به توافق با کارفرما قیمت سئو سایت را مشخص می‌کنند. اما این موضوع به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

تخصص شخص سئوکار

تجربه، اطلاعات و مهارت متخصص سئو در قیمت‌گذاری پروژه‌ها تاثیر قابل توجهی دارد. هرچه این مقدار بیشتر باشد، معمولا دستمزد (ساعتی یا پروژه‌ایی) افزایش پیدا خواهد کرد.

وسعت پروژه سئو

برای سئوکارها خیلی مهم است که اطلاعاتی را در زمینه وسعت پروژه، رقبا و زمان تحویل کسب کنند. این اطلاعات میتواند در قبول یا رد پروژه، یا قیمت سئو سایت شما تاثیرگذار باشد.مدیریت منابع در سئو

برای مثال اگر وبسایت فروشگاهی شما دارای 500 محصول است، معمولا نسبت به فروشگاهی که در دسته‌بندی‌های متنوع‌تر و محصولات بیشتر مشغول به فعالیت است، هزینه کمتری برای بهینه سازی نیاز دارد (البته نوع کسب و کار شما بسیار در این موضوع تاثیرگذار است).

برای کسب جایگاه بهتر بایستی در ابتدا استراتژی خود را بر اساس زمان در دسترس، منابع (از قبیل نیروی انسانی) و وسعت سایت مشخص کنید.

این موضوع میتواند چراغ روشنی بخش مسیر موفقیت شما در کسب جایگاه خوب نتایج گوگل باشد!


 

حجم کار و میزان خطاهای سایت

 

تاثیر حجم کار و میزان خطاهای سایت در قیمت سئوبرای وبسایت‌هایی که نیازی به بهینه سازی سرعت و کد‌هایی از قبیل Html، CSS و JS ندارند، هزینه سئو به مراتب کمتر است. بهبود تجربه کاربری، سئو فنی و تکنیکال، لینک‌سازی خارجی و تولید محتوا، از قبیل فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند در حجم و در نتیجه قیمت سئو و بهینه سازی سایت شما موثر باشند.

هرچقدر سایت شما درگیر خطاها و مشکلات بیشتر و متنوع‌تری از قبیل خطاهای سرچ کنسول و یا ارورهای سرور باشد، فرد سئوکار باید وقت و انرژی بیشتری برای برطرف کردن آنها صرف کند و در نتیجه شما را متحمل پرداخت هزینه بیشتری نماید.

ساختار سایت و پتانسیل رتبه گیری آن تاثیر زیادی در این فرآیند دارد. به همین خاطر سعی کنید اگر در مرحله طراحی سایت هستید، ابتدا خیالتان را از بابت رابط کاربری، سرعت سایت، استاندارد بودن کدهای سایت، تگ‌های هدینگ و … راحت کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید پیشنهاد میکنیم به صفحه مشاوره سئو وارد شوید و اطلاعات خود را وارد کنید تا بتوانیم در این گام شما را یاری نماییم.

محاسبه قیمت سئو سایت، قبل از تحلیل و بررسی آن امکان پذیر نمی‌باشد.

انواع روش محاسبه هزینه سئو سایت

روش‌های مختلفی برای محاسبه هزینه سئو یک سایت وجود دارد که بسته به کارفرما یا سئوکار متفاوت خواهد بود. در اینجا به چند نمونه از این روش‌ها اشاره کردیم:

محاسبه قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی

قیمت سئو بر اساس جایگاهدر این روش، بسته به تعداد یا سختی عبارات کلیدی که سئوکار ملزم به کسب جایگاه برای آنها می‌باشد، هزینه و دستمزدی در نظر گرفته می‌شود. روشن است که هرچه تعداد و سختی این عبارات بیشتر باشد، هزینه بیشتری هم برای کارفرما خواهد داشت.

اما این موضوع کاملا بستگی به طرفین قرارداد دارد و از شخصی به شخص دیگر کاملا میتواند متفاوت باشد.

گاها پیش می‌آید که سئوکار برای رسیدن به جایگاه مورد نظر برای بدست آوردن تایید کارفرما، از روش‌های پر ریسک سئو (سئو کلاه سیاه) استفاده کند. اتفاقی که در این روش ممکن است رقم بخورد این است که پس از کسب جایگاه و یا قبل از آن، سایت مورد نظر جریمه شده و جایگاه قبلی خود را از دست می‌دهد. به همین خاطر تیم وب نسیم معمولا این روش را پیشنهاد نمی‌دهد.

هزینه سئو سایت بر اساس خدمات (روش پیشنهادی ما)

اگر وبسایتی دارید که برنامه‌ بلند مدت برای پیشرفت و کسب درآمد از آن را دارید، پیشنهاد میکنیم از این روش استفاده کنید. چرا که در آن ریسک پایین‌تر و بهره‌وری بالاتر خواهد رفت.

در روش پرداخت هزینه سئو بر اساس خدمات، بسته به میزان و کیفیت فعالیت‌های مثبتی که بر روی سایت شما صورت میگیرد، پرداخت صورت میگیرد و این میتواند تا حد بسیار زیادی به نفع کارفرما باشد. همچنین با انجام این روش سئوکار می‌داند که برای دریافت حقوق و دستمزد بالاتر بایستی تمرکز خود را روی کیفیت کار بگذارد و نه انجام روش‌های میانبر و کلاه سیاه!

قیمت سئو بر اساس خدمات

روشی که ما در وب نسیم آن را در پیش گرفته ایم، همین محاسبه قیمت سئو بر اساس خدمات و فعالیت‌ها است. طبق تجربه چند ساله ما، رشد و پیشرفت کسب و کار، میزان رضایت کارفرما و اطمینان از صحت کیفیت خدمات سئو در این روش بسیار بیشتر است.

قبل از انجام این پروژه، برنامه‌ایی جامع، کامل و متناسب با سایت کارفرما در اختیار او قرار می‌گیرد. در این برنامه با جزئیات، فعالیت‌ها و گام‌های مختلفی که قرار است در طول پروژه انجام شود، آورده شده است تا پس از تایید، ویرایش یا اصلاح برنامه، فعالیت‌ها آغاز گردد.


 

مشارکت در فروش (Affiliate)

گاها کافرما پیشنهاد شروع فعالیت و سهیم شدن در فروش محصولات را به سئوکار می‌دهد و نوعی درصد از فروش به بیان می‌کند. این اتفاق می‌تواند دو علت اصلی داشته باشد:

  1. کارفرما بردجه کافی برای سئو سایت در اختیار ندارد.
  2. کارفرما اطمینانی از به نتیجه رسیدن پروژه ندارد.

این روش میتواند مزایای بسیاری برای طرفین قرارداد سئو داشته باشد. زیرا با حضور فعال در نتایج گوگل میزان فروش محصولات بیشتر شده و در نتیجه سود بدست آمده، درآمد طرفین را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اما این روش از همکاری معایب بسیاری هم دارد. در بسیاری از موارد دیده شده که پس از افزایش بیش از حد فروش، کارفرما قرارداد را قطع کرده و سئوکار را به شدت متضرر کرده است. در این روش به دلیل شفافیت پایین روند کار، احتمال درگیری بین سئوکار و کارفرما بالا است. به همین دلیل اصلا توصیه نمی‌شود (چه برای سئوکار و چه برای کارفرما).

هزینه سئو ماهانه

هزینه پشتیبانی سئو

هزینه برخی از پروژه‌های سئو به صورت ماهانه پرداخت می‌شود. بدین معنی که طرفین توافق می‌کنند که فعالیت‌های بهینه سازی برای وبسایت، توسط سئوکار صورت گیرد و دستمزدی در پایان یا اول ماه به او پرداخت شود.

قیمت مشخصی برای این نوع کار وجود ندارد ولی به طور مشخص بین 1 تا 10 میلیون تومان متغیر است.

افزایش شفافیت در این نوع از پروژه سئو از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است. زیرا مشخص میکند در طی هر ماه چه فعالیت‌هایی، با چه کیفیتی در حال انجام بر روی سایت است.

فرم درخواست خدمات سئو وردپرس