راه های افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت

طبیعتا همه میدانند که تنها طراحی یک سایت باعث شروع درآمد زایی نمی شود و نمیتوان انتظار داشت که با راه اندازی یک وبسایت و قراردادن خدمات و محصولاتتان در آن شروع به فروش آنها کنید! این سایت شما باید بازدید کننده داشته باشد تا بتوانید به افراد بیشتری محصولاتتان را پیشنهاد دهید. افزایش بازدید سایت روش های مختلفی دارد.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش های افزایش بازدید سایت آشنا کنیم و علاوه بر معرفی آنها، توضیحاتی در زمینه نحوه انجام آنها قرار دهیم.

سئو و بهینه سازی سایت

یکی از بهترین روش های افزایش بازدید سایت که میتوانید برای آینده روی آن سرمایه گذاری کنید، سئو و بهینه سازی سایتتان برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل است. اما چرا برای آینده؟ زیرا سئو روشی است که نیاز به زمان بیشتری نیاز دارد تا به ثمر نشیند.

اما با وجود این زمان بر بودنش، بهترین و به صرفه ترین روش افزایش بازدید سایت، سئو محسوب می شود.

سئو سایت

پیشنهاد میکنیم در صورتی که قصد دارید به صورت طولانی مدت در این فضا درآمد داشته باشید، سئو را به عنوان اصلی ترین روش بازاریابی خود قرار دهید چرا که تجربه نشان داده کاربرانی که از طریق گوگل وارد سایت شما می شوند، راحت تر به شما اعتماد میکنند و خرید خود را انجام می دهند.

معرفی سایت به گوگل

اگر سایتتان را به تازگی طراحی کردید و قصد حضور در نتایج گوگل را دارید، در قدم اول باید ربات های گوگل سایت شما را خزش و ایندکس کند. برای تسهیل انجام این کار میتوانید از طریق ابزار سرچ کنسول گوگل آن را معرفی کنید.

بروزرسانی محتوا

بروزرسانی محتواانتشار و بروزرسانی محتوا نشانه ایی از سایت های زنده و رو به رشد است. یکی از فاکتورهای مهمی هم که گوگل به آن توجه میکند و دوستش دارد همین بروزرسانی محتواست.

اما اگر بروزرسانی محتوا اضافه کردن متنی غیر مفید و یا اضافه کردن چند عکس غیر مفید باشد که ارزشی به کاربر منتقل نمیکند، فایده ایی نخواهد داشت.

بروزرسانی محتوا باید با هدف افزودن ارزش به صفحه مورد نظر باشد و باعث انتقال مفهوم بیشتر یا ارائه بهتر همان مفهوم به کاربر شود.

 


 

بروزرسانی محتوا اصلاح و یا ارتقا آن، با هدف کسب رضایت کاربر است.

 

لینک سازی داخلی و خارجی

برای اینکه گوگل رتبه بهتری در نتایج را به شما اختصاص دهد باید سیگنالی از محبوبیت و مورد تایید قرار گرفتن سایت شما دریافت کند. البته این موضوع بیشتر برای عبارات سنگین تر صادق است. دریافت بک لینک، یکی از مهمترین سیگنال هایی است که نشان دهنده محبوبیت شما می باشد.

علاوه بر ساخت و یا دریافت بک لینک از سایت های دیگر، سعی کنید با کمک لینک سازی داخلی، جریانی از انرژی را در صفحات سایت خود به گردش بیاندازید!

حضور فعال در شبکه های اجتماعی

اکنون تقریبا همه افراد حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی حضور دارند و تایم قابل توجهی را در روز به آن اختصاص میدهند. حضور فعال در شبکه های اجتماعی میتواند در افزایش بازدید سایت و برند سازی شما به طور همزمان تاثیر گذار باشد.

شبکه های اجتماعی

اهمیت شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت

در صورتی که در سئو موفق باشید باز هم استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای شما توصیه می‌شود چرا که بسیاری از مشتریان و یا بازدیدکننده‌های سایت شما از محتوای سایتتان خبر ندارند که بخواهند آن را در گوگل جستجو کنند.

معرفی و ارائه مناسب محصولات و خدماتتان ، ماموریت اصلی شما در شبکه های اجتماعی است. البته جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی هم نیازمند صبر و حوصله و فعالیت مداوم است.

افزایش بازدید سایت به کمک تبلیغات

افرادی که وبسایت خود را به تازگی تاسیس کردند و سریعا نیازمند افزایش ورودی و ترافیک به سایت خود هستند، تبلیغات در پلتفرم های مختلف را باید در دستور کار خود قرار دهند تا با فروش سریع تر بتوانند از پس مخارج کسب و کار نوپای خود بر آیند.

چند نمونه از تبلیغات را در ادامه بیان میکنیم:

تبلیغات گوگل (Google Ads)

همانطور که شاید از آن اطلاع داشته باشید، گوگل امکانی را فرآهم کرده که شما بتوانید با پرداخت هزینه ایی صفحات خود را در عباراتی از پیش تعیین شده؛ در نتایج بالای جستجوی کاربران قرار دهید. تبلیغات گوگل

طبیعتا برای عباراتی که رقابت در آنها سخت تر است، این میزان هزینه بالاتر خواهد بود. اما یکی از بهترین راه های بالابردن بازدید سایت شماست که نیاز به صبر هم ندارد

این روش افزایش بازدید وب سایت، برای کسانی توصیه می شود که فرصتی برای به ثمر رسیدن فرآیند سئو سایتشان ندارد مانند یک گالری فروش تابلو که جشنواره ایی خاص در پیش رو دارد.

همچنین شما میتوانید با ابزار Keyword Planner گوگل، میزان جستجو و هزینه هر کلیک را به صورت حدودی مشاهده کنید. برای استفاده از این ابزار تنها به یک حساب جیمیل نیاز دارید.


تبلیغات کلیکی (PPC)

یکی دیگر از راه های افزایش ترافیک سایت، تبلیعات کلیکی یا PPC (Pay Per Click) نام دارد. بدین صورت که شما بابت هر کلیک و یا ورود هر بازدید کننده به سایتتان هزینه ایی را پرداخت می کنید. این تبلیغات معمولا در سایت هایی منتشر می شوند که از بازدید نسبتا خوبی برخوردارند.

تبلیغات بنری

در این نوع تبلیغات، بنری جذاب از وبسایت و یا محصول شما در سایت های پربازدید قرار میگیرد که باعث جذب مخاطب و هدایت آنها به وبسایت شما خواهد شد. این نوع از تبلیغات هم در صورت انجام اصولی آن موجب افزایش اگاهی از برند و سرچ بیشتر آن در گوگل خواهد شد.

اس ام اس مارکتینگ

افزایش بازدید سایت با اس ام اس مارکتینگ

اکنون شرکت های محتلفی در حال ارائه خدمات مختلفی در زمینه پنل های پیامکی هستند. بسیاری از این شرکت ها دارای دیتابیس خوب و کاربردی و آمار نسبتا دقیقا از مخاطبین هدف شما دارند. 

اس ام اس مارکتینگ میتواند در بازگرداندن بازدیدکنندگان شما نیز موثر باشد. با ارائه پیشنهادی جذاب مانند یک تخفیف یا ارائه ارزش به آنها، میتوانید ترقیب به بازدید از سایت خود کنید.

کانتنت مارکتینگ و نوشتن متن جذاب تبلیغاتی میتواند در این موضوع بسیار حائز اهمیت باشد.


 

 

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ و افزایش بازدید سایتاین روش شباهت زیادی با اس ام اس مارکتینگ دارد چرا که در این روش هم باید شما بانکی از مخاطبین داشته باشید که میتوانند مشتری شما باشند.

هر چه که بانک مخاطبین شما هدفمندتر و گسترده تر باشد، تاثیر بیشتری در افزایش ترافیک و در نتیجه فروش شما خواهد شد.

دقت داشته باشید که در جذب افراد به وبسایت خود از طریق ایمیل مارکتینگ، پیشنهادی شگفت انگیز برای آنها داشته باشید که محدود به زمان باشد تا کاربر بازدید از سایت شما را به وقت دیگری موکول نکند.

جمع بندی

با روش های مختلف جذب ترافیک آشنا شدید که هر کدام به نوبه خود میتواند تاثیر چشمگیری در افزایش ترافیک و بازدیدکننده به وبسایت شما داشته باشد. اما کدام را باید استفاده کرد؟ چه راهی برتر و قدرتمندتر از سایرین است؟

کسانی به دنبال جواب این سوال هستند که بودجه محدودی دارند و توان اجرای تمامی این راه های افزایش ترافیک را ندارند و یا قصد دارند راهی را بیابند که بیشترین بازخورد و کمترین هزینه را برای آنها به همراه داشته باشد.

از تمامی راه های گفته شده میتوان سئو را آینده نگرانه تر و مقرون به صرفه تر دانست البته هرچه پیش میرویم به دقیق رقابت سنگین تر در کسب جایگاه و موقعیت بهتر در نتایج گوگل، این هزینه ها ممکن است بالاتر رود. پس در حضور و یا عدم حضور در این رقابت، تعلل نکنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید میتوانید از طریق صفحه سفارش سئو و پر کردن فرم مشاوره سئو، به صورت کاملا رایگان با ما در ارتباط باشید!

ارسال نظرات

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه!

اگر سوال، ابهام، نظر و یا پیشنهادی دارید لطفا در بخش نظرات با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

همچنین میتوانید با کمک دکمه های اشتراک گذاری زیر، این مقاله را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *